Deweloper Arche | Nowe mieszkania w Piasecznie i w Warszawie

Arche na północy

15.03.2022

 

 

 

Grupa Arche stawia na zaślubiny z morzem i po otwarciu Arche Dworu Uphagena w Gdańsku, planuje otwarcie kolejnych dwóch hoteli na Pomorzu.

Arche stawia na rewitalizację zabytkowych obiektów, którym daje drugie życie. Pod koniec roku oddany do użytku został, 16sty w Kolekcji, Dwór Uphagena z 1800 roku, mieszczący się w Gdańsku. Zamieszkiwała tam rodzina Uphagenów, a następnie siostry Boremeuszki rozbudowały go o szpital, który funkcjonował do 2004 roku.
„Ja lubię właśnie takie miejsca. Takie gdzie inni nie chcą, gdzie coś jest pozostawione. Gdzie trzeba rewitalizować nie tylko miejsce, ale i społeczność. Nawet nie wiedziałem, że dobry interes robię.” - mówi Władysław Grochowski.

 

HISTORIA PRZYCIĄGA
Dopiero co oddany do użytku hotel cieszy się ogromnym zainteresowaniem inwestorów. W tej chwili już 80% pokoi ma swoich właścicieli. Niewątpliwie przyciąga ich pewny zysk, gdzie minimalna stopa zwrotu wynosi nie mniej niż 5 proc. przez 10 lat. Ale to nie wszystko. Jak podkreśla Magdalena Sidorowicz, Dyrektor Sprzedaży Systemu Arche, przede wszystkim przyciągają ich zabytki, miejsca nieoczywiste, historyczne i ciekawe. A dodatkowo atmosfera panująca w naszej sieci, gościnność, otwartość na społeczność lokalną, zdrowa żywność.

„Inwestorzy, którzy odwiedzili Dwór Uphagena wręcz nie dowierzali, że można tak odrestaurować zabytek, zachowując przy tym staranność i szczegóły historyczne. Zwiedzających obiekt zachwyciły oczywiście zachowane mury, ale także liczne zebrane historyczne pamiątki — od starych zdjęć lekarzy, magla szpitalnego, który teraz dumnie prezentuje się lobby barze, po stare lekarskie torby czy menzurki, które teraz są dekoracją hotelu. Niewątpliwą atrakcją jest szwajcarska kuchnia przedwojenna — gdzie faktycznie gotowano posiłki dla pacjentów, a teraz korzystają z niej goście hotelowi. Można też przeżyć dreszczyk emocji … Ja tego nie doświadczyłam, ale niektórzy podczas otwarcia hotelu głośno przekonywali, że w jednym miejscu na parterze można poczuć delikatne łaskotanie po plecach… (śmiech).”

Dreszczyk emocji, niesamowita historia i staranne zachowanie historycznego charakteru obiektu, jak widać, przekłada się na sukces. Dużą atrakcją jest ścieżka historyczna, dzięki której można zwiedzić obiekt. Obecnie trwają prace nad rewitalizacją właściwego Dworu Uphagena, czyli willi, w której mieszkała rodzina. Już w czerwcu mają zostać oddane do użytku 4 apartamenty i restauracja.

 

 

 

 

 

 

MIELNO - ZABYTKOWA BAZA LOTNICTWA WODNEGO
Inwestorów coraz bardziej fascynują takie właśnie projekty i zupełnie nowe podejście do hotelarstwa. Nie dziwi zatem fakt, że kolejny obiekt, gdzie jeszcze na dobre nie rozpoczęto prac, już jest sprzedany w 20%. Mowa tu o Fabryce Samolotów w Mielnie, która była bazą lotnictwa morskiego Luftwaffe. Do lat 90 ubiegłego wieku obiekt był wykorzystywany przez Wojsko Polskie. Teren inwestycji leży pomiędzy jeziorem Jamno a Morzem Bałtyckim, obejmuje obszar zabytkowej bazy lotnictwa wodnego o pow. ok. 6,5 ha i niewątpliwie budzi podziw.

„Zaskoczyła mnie wielkość i ogromny potencjał tego miejsca. Z kompleksu wojskowego zachowały się dwa budynki, z czego najważniejszym i najokazalszym jest hangar o powierzchni 3,5 tys. mkw. Ma wysokość 12 metrów i będzie to miejsce na organizowanie dużych imprez kulturalno — sportowych. Nie zabraknie koncertów i widowisk, które przyciągną gości. - mówi Magdalena Sidorowicz.
W pierwszym etapie Arche wybuduje budynek ze 120 lokalami z aneksami kuchennymi, w tym 6 apartamentów o standardzie wykończenia 5*. Obecnie wylano ławę fundamentową i powstają pierwsze ściany. Obiekt będzie gotowy w przyszłym roku, a wszystkie lokale są sprzedawane w Systemie Arche.

„Dajemy gwarancję 5% zysku rocznie liczoną od ceny netto lokalu. To minimum. Jak wypracujemy nadwyżkę, to dopłacamy. Mamy już ponad 600 inwestorów i bardzo szybko nam ich przybywa. Są jak rodzina – utożsamiają się z firmą i z naszymi wartościami.” – mówi Władysław Grochowski.

Nie ma zatem wątpliwości, że kolejna inwestycja Arche na północy również odniesie sukces. Firma będzie budować hotel przy lotnisku w Gdańsku.

 

 

 

 

 

POKÓJ Z WIDOKIEM
„Tu zaskoczymy nowoczesną bryłą hotelu, która nawiązuje do skrzydła samolotu. Inspiracją był samolot, jaki jako dzieci robiliśmy i puszczaliśmy z papieru. To będzie 5 piętrowy hotel, górujący nad okolicą… z okien pokoi będzie można obserwować startujące i lądujące samoloty, jak również podziwiać piękne bałtyckie morze.” - opisuje inwestycję Magdalena Sidorowicz.

 

 

 

 

 

Sprzedaż pokoi tej inwestycji rusza już w marcu tego roku.

Więcej informacji nt inwestycji w nieruchomości w SYSTEMIE ARCHE uzyskacie Państwo w Dziale Sprzedaży:
500 068 069
022 319 80 80
system@arche.pl

 

 

 

 

Pozostałe aktualności

zobacz wszystkie
Konferencja Liderów Biznesu Instytutu Humanites- Lider 6 Poziomu
Miło nam poinformować, że będący gościem specjalnym IX Konferencji dla Liderów Biznesu Instytu
Podziękowania - sieć sklepów TOPAZ
Fundacja Leny Grochowskiej składa serdeczne po
Targi Nieruchomości & Budowa Domu
Zapraszamy naŁódzkie Targi Nieruchomości & Budowa Domu 12- 13 m

Newsletter

Bądź na bieżąco z najnowszymi promocjami
i wydarzeniami z życia Arche i naszych obiektów!