Deweloper Arche | Nowe mieszkania w Piasecznie i w Warszawie

Otwarcie Cukrowni Żnin

01.06.2020

Z przyjemnością informujemy, że Grupa Arche w czerwcu uruchomiła zabytkowy kompleks – Centrum konferencyjno-wypoczynkowe Cukrownia Żnin. Kompleks powstaje na terenie XIX-wiecznej Cukrowni Żnin, która działała do lat 90. XX wieku. Na obszarze ok. 35 hektarów w istniejącą substancję z budynkami o powierzchni 40 tys. m kw., wkomponowywane są również nowe budynki. Wszystkie części kompleksu są ze sobą połączone łącznikami. Hotel oraz restauracja Melasa powstały w głównym budynku produkcyjnym.

W pierwszym etapie do użytku oddano 184 pokoje, część konferencyjną z największą salą o powierzchni blisko 1,4 tys. m kw., klub Wirownia z kręgielnią, restauarcję Melasa, beach bar z plażą nad jeziorem i własny browar Stacja Filtracja. Jesienią planowane jest otwarcie kolejnych 126 pokoi w drugim budynku oraz strefa SPA & wellness z Aquaparkiem.

W głównym budynku magazynowym zlokalizowano centrum konferencyjne z największą salą o powierzchni 1360 m kw. i wysokości 6 m, z możliwością podziału na trzy mniejsze. Łącznie w ofercie jest 11 sal o powierzchni ponad 2 tys. m kw. W części pomieszczeń kompleksu zachowano naturalną cegłę i dekoracyjne elementy historycznych murów, a klimat tworzyć mają elementy dawnych maszyn, torby z cukrem i przestronne okna.

Przygotowano także kręgielnię z czterema torami. Dawną parowozownię zmieniono w Browar Stacja Filtracja z minibrowarem, gdzie ważone są trzy gatunki piwa, a w byłej elektrowni zasilającej fabrykę powstała restauracja Melasa z kuchnią staropolską w nowoczesnym wydaniu. W dawnym silosie przygotowywano salę kinową Burakino na 100 osób. Kompleks zlokalizowany jest nad Jeziorem Żnińskim Dużym, gdzie przygotowano plażę z beach barem, przystanią oraz wypożyczalnią sprzętu wodnego i szkółką kitesurfingu.

Jesienią w drugim budynku magazynowym planowane jest uruchomione następnych 124 pokoi oraz centrum SPA & Wellness z Aquaparkiem.  Jeden z mniejszych obiektów magazynowych zostanie nieodbudowany, aby być świadectwem miejsca. W kolejnym etapie, który zakończony ma być w połowie 2023 r na terenie kompleksu powstać mają m.in. centrum rehabilitacji, klinika medyczna, Muzeum Cukrownictwa, Muzeum Optymizmu, Park Handlowy, osiedla mieszkaniowe, domy wakacyjne, audytorium oraz boiska.

 

 

 

Pozostałe aktualności

zobacz wszystkie
Konkurs dla mieszkańców Tobaco Park
29.04.2020
Aplikacja ARCHE
08.01.2020
Nagroda dla Tobaco Park
10.12.2019